Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


Сайдбар

Розділи

Загальний опис
Історія змін
Рекомендації до оновлення
Плани на майбутнє
Відомі проблеми
Онлайн демо
Допомога проекту
Люди
Трохи про безпеку

FAQРедагувати сайдбар

smszilla

SMSZilla

З'явилася починаючи з релізу Ubilling 0.8.8 і призначена для фігурного спаму розсилки SMS в яких завгодно напрямках. А саме користувачам інтернету, користувачам КТБ, співробітникам і спискам номерів (вважаємо потенційним клієнтам або кому завгодно). Загалом текст і адресати ваших SMS обмежуються тільки вашою фантазією.

Увімкнення

Для роботи SMSZilla потрібна увімкнена, налаштована і працююча собака-посилалка, а також увімкнена відповідна опція в конфігурації alter.ini:

; Чи увімкнено SMSZilla?
SMSZILLA_ENABLED=1
; Необов'язкова опція. Встановлює довжину номера в міжнародному форматі з урахуванням коду країни, коду оператора, номера абонента і без символу +. 
; Для країн, відмінних від України, беремо повний мобільний номер у міжнародному форматі E.164 і рахуємо на пальцях, скільки там циферок.
;SMSZILLA_MOBILE_LEN=12
; Необов'язкова опція. Встановлює код країни одержувача без символу +. Якщо ви не впевнені, в якій країні живете, або в якій у
; неї міжнародний телефонний код, можете звіритися зі списком https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_mobile_telephone_prefixes_by_country
;SMSZILLA_COUNTRY_CODE="380"

Використання

Для початку нам потрібно створити шаблон повідомлення, що розсилається, при цьому ми можемо використовувати відповідні макроси. Природно, що для різних напрямків SMS вони працюють по-різному через специфіку самих сутностей, з яких витягуються номери для розсилки.

Нехай наш шаблон матиме приблизно такий вигляд:

Далі нам слід вирішити, кому ми будемо розсилати повідомлення з цим шаблоном. Для цього потрібно створити фільтр. Нехай це будуть активні користувачі, яким може забракнути грошей на наступний місяць (типу лагідно натякаємо), з їхніми додатковими мобілками (може, якісь зі старих основних уже не актуальні?). Для цього створюємо фільтр з напрямком SMS “Інтернет” приблизно такого вигляду:

Після чого, приступаємо безпосередньо до розсилки. Вибираємо необхідний шаблон, потім фільтр, відзначаємо галочки про візуалізацію фільтрів (якщо потрібно оцінити, як вони відпрацьовують і скільки “сутностей” після них залишається), опціонально трансліт (може значно заощадити грошей) і спостерігаємо попередній результат:

Як не складно помітити, стан усіх селекторів і чекбоксів зберігається, і якщо нас усе влаштовує, ми можемо ввімкнути чекбокс “Виконати реальну розсилку” для поміщення SMS, ідентичних тим, що у вікні “попередній перегляд”, у загальну системну чергу, для подальшої розсилки собакою-посилакою. Загалом, сподіваємося, суть зрозуміла - вибрали шаблон, вибрали фільтр - розіслали в три кліки.

Фільтри

Фільтри працюють за методом виключення. Тобто кожен наступний фільтр, якщо він задіяний або має не порожній параметр, виключає із загального масиву сутностей кожну конкретну сутність, яка йому не відповідає. Так, “сутності” - це те, що є поодинокими об'єктами, які відповідають обраному для фільтра “напряму SMS”, а саме “користувачі інтернету”, “користувачі КТБ”, “співробітники” або кожний конкретний запис у заданому “списку номерів”. Власне візуалізація роботи фільтрів потрібна для наочного розуміння, скільки і чого залишається після фільтрації. Надалі для вже відфільтрованих сутностей запускається процедура вилучення номерів, яка теж залежить від обраного напрямку. Слід також зауважити, що фільтр “Використовувати додаткові мобілки” безпосередньо ніяк не впливає на кількість відфільтрованих сутностей - це нормально. Через специфіку своєї реалізації він впливає тільки на кількість витягнутих номерів, що можна побачити на інформаційній панелі в полі “номерів вилучено”. Також на етапі вилучення номерів, з них будуть видалені номери з “виключень”. Він один загальний для всіх. Ця триступенева схема дає змогу хоч привітати користувачів КТБ з іменинами з фільтром на ім'я, хоч розіслати нині активним працівникам нагадування про корпоратив, хоч повідомити мешканців конкретної вулиці/будинку про аварії або роботи, які проводять у їхній локації.

Список доступних фільтрів постійно розширюється і дає змогу таргетувати ваші розсилки все більш гнучко.

Списки номерів

Для розсилок за номерами, які не є вашими абонентами, це може бути якось отримана вами база “потенційних клієнтів” ;), так і, скажімо, список номерів ЖЕКів, або ОСББ, або, власне, що завгодно. Для початку потрібно створити сам “список номерів”

Після чого додати поштучно або залити в нього номери у вигляді готового файлу. Підтримуваний формат файлів: CSV з роздільником “;”. У першій колонці завжди має бути номер телефону, усі наступні - розглядатимуться як примітки. Приклад:

numbers.csv
+380501234567;Крюгер Федір Петрович;В'язів 1428
+380937654321;Вурхіс Джейсон Іванович;Кришталеве озеро

Власне, це дасть змогу надалі, створивши фільтр із напрямком “Список номерів”, розіслати вашу чудову пропозицію користувачам із приміткою, яка міститиме “В'язів”.

Виклик з RemoteAPI

На випадок, якщо вам знадобиться фонове надсилання, в автоматичному режимі, починаючи з релізу 0.9.1 ви можете скористатися відповідним викликом з RemoteAPI. З параметрами там все максимально просто:

  • filterid - ID існуючого фільтра, за яким буде здійснюватися розсилка
  • templateid - ID існуючого шаблону, який буде використаний для розсилки
  • translit - опціональний параметр, що вмикає примусову транслітерацію SMS, що розсилаються

Приклад використання зі стандартної обгортки:

$ ubapi "smszilla&filterid=61&templateid=10&translit=1"
smszilla.txt · Востаннє змінено: 2023/06/17 14:15 повз skybetik