Користувальницькькі налаштування

Налаштування сайту


Сайдбар

Розділи

Загальний опис
Історія змін
Рекомендації до оновлення
Плани на майбутнє
Відомі проблеми
Онлайн демо
Допомога проекту
Люди
Трохи про безпеку

FAQРедагувати сайдбар

branches

Філії

Починаючи з релізу Ubilling 0.8.3 стала доступною механіка філій. Вона призначена для делегування деяких повноважень з адміністрування певної частини користувацької бази конкретним адміністраторам. Ця механіка передбачає контроль доступу до користувачів, зміну їхніх параметрів (номери телефонів, MAC-адреси, Тарифи тощо…) і розподіл статистичної інформації за групами цих користувачів - як-от “звіт з підключень” або “фінансовий звіт”. Практичним прикладом використання цієї механіки можна вважати, наприклад, ситуацію, коли ви віддаєте обслуговування частини своєї мережі на аутсорсинг, або коли ви побудували мережу для когось і не хочете починати закуповувати обладнання, встановлювати новий білінг, підписувати договори з платіжними системами тощо. Вам просто потрібно, щоб людина взяла і почала обслуговувати якихось “своїх” користувачів. Або ви дійсно є регіональним оператором з точками присутності в різних населених пунктах і ви хочете делегувати базовий менеджмент користувачів у цих населених пунктах персоналу на місцях. Загалом конкретні кейси застосування обмежуються вашою фантазією, а в загальних рисах механіка філій покликана просто спростити централізоване управління вашим франчайзом/філіями/дочірніми операторами.

Відповідаючи на запитання, які вам першими спадають на думку:

 • Ні, користувачі прив'язуються не до міст. Це було б не гнучко і загалом нерозумно.
 • Так, кожен користувач прикріплений до своєї філії безпосередньо.
 • Ні, вплив цієї механіки на швидкодію всієї системи загалом - зведено до мінімуму.
 • Так, користувачеві в будь-який момент часу можна змінити філію в кілька кліків.
 • Так, користувача можна зробити таким, що не належить до жодної філії.
 • Так, для іншої частини абонбази нічого не змінюється.
 • Так, користувач “філії” фізіологічно нічим не відрізняється від “нормального”.
 • Так, можна зробити для філії скільки завгодно адміністраторів, або передати адміністратору під управління скільки завгодно філій.
 • Ні, адаптованими для використання адміністраторами філій є наразі тільки конкретні модулі.
 • Так, для кожної філії передбачені свої тарифи, послуги (читаємо підмережі→NAS) і можливість заселення тільки в певних населених пунктах.
 • Так, восьминіг, це перше що спало на думку.

Початкова конфігурація

Вмикається все це однією опцією alter.ini

BRANCHES_ENABLED=1

І дуже фігурним поділом прав за адміністраторами. Базовим правом для використання “Філій” є право BRANCHES. Слід зауважити, що наявність цього права автоматично переводить адміністратора у свою, особливу реальність, і повинно вами розглядатися як “тавро філіальності”, тобто адміністратор після цього має адмініструвати конкретні філії з максимально урізаними правами, і все. Водночас ви можете зберегти контроль за всіма користувачами, для своїх основних кадрів, таких як техпідтримка, адміністратори, хлопчики за викликом, бухгалтери, інженери. Для цього, ви не повірите, - у них просто не повинно бути цього самого “клейма філіальності”.

Використання

Після ввімкнення опції BRANCHES_ENABLED, слід створити початкового адміністратора. Якщо ви не розумієте глибоко, яке право для чого потрібне, ви можете покласти собі в директорію content/users/ цього семплового адміністратора branchmin і клонувати з нього права на потрібних вам адміністраторів. Далі слід налаштувати самі філії. Припустимо, у нас їх буде дві, з різними доступними населеними пунктами, різними доступними тарифами і послугами.

Сподіваємося, що зв'язки всіх цих речей цілком собі самоочевидні та зрозумілі

Далі можна пробувати це використовувати під уже філіальним адміністратором. Ось усе, що він бачить у базовому варіанті, і чого має вистачати для базової роботи з “його” абонентами.

Як бачимо, доступ він має тільки до користувачів, що належать до філій, які асоційовані з його логіном адміністратора.

За увімкненої механіки філій, у всіх користувачів у профілі з'являється відповідне поле, що вказує на філію, до якої належить користувач.

Під час реєстрації користувача адреса користувача формуватиметься за ланцюжком “місто→вулиця→будинок→квартира” з населених пунктів доступних конкретній філії та власне адміністратору. На заключному етапі реєстрації, будь-який адміністратор може вибрати філію, до якої належатиме новий користувач, зі списку доступних для адміністратора філій. Адміністратори без “клейма філіальності” тобто права BRANCHES, можуть реєструвати користувачів у будь-якій з доступних філій, або встановлювати чекбокс “Зареєструвати користувача без філії”.“.

Також ви можете в будь-який момент часу змінити філію користувача на яку завгодно з наявних і доступних адміністратору, або видалити її взагалі, зробивши користувача “нормальним”. Функція видалення користувача з філії доступна тільки користувачам з правами ROOT.

Також для філій існують свої звіти фінансовий і по підключеннях, інтегровані в основний модуль. Для них також є окремі права (ну раптом ви не хочете фінансову статистику філіальному адміністратору світити, і взагалі підпускати його близько до грошових операцій). Так, у нормальні звіти їм не можна.

Слід також зауважити, що право BRANCHESCONF є “типу рутовим” в рамках філій і не повинно бути встановлено філіальним адміністраторам в принципі.

branches.txt · Востаннє змінено: 2023/11/29 15:13 повз nightfly